.

w

Η "ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" ΤΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ Η "ΑΡΧΟΝΤΙΣΑ" ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 2 ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE 1 **Η Παναχαική Ολοταχώς στο τρένο της ανόδου!!**
1891 * - ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - 26 ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 862 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ - 4 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ UEFA - 2 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ INTERTOTO - 7 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ- 1η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ

A►Το PANAXA-BLOG έχει σταματήσει την λειτουργία νέων αναρτήσεων . Το PANAXA-BLOG θα συνεχίσει να ενημερώνει τους φίλους της ομάδας μας φιλοξενώντας τα LING με όλα τα τελευταία νέα της Παναχαϊκής >>-

27 Μαρτίου 2013

VIDEO - Έχασε και στις Σέρρες η Παναχαϊκή 2-1

Football League 30η αγωνιστική

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 2-1

Τα γκολ : 9' Κόντος, 30' Βάντερσον , 80' Ντα Κόστα
ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΑ ΑΠΟ CHE GUEVARA CLUB
 Η Παναχαϊκή έχασε 2-1 στις Σέρρες από τον Πανσερραϊκό στο ντεμπούτο του Άγγελου Διγκόζη στον πάγκο της ομάδας .
Η Παναχαϊκή στάθηκε καλά στα πόδια της στο πρώτο ημίχρονο όπου  είχε την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα μόλις στο 6’ με τον Ν' Τζιοντό  και παρότι δέχτηκε γρήγορα το 1ο γκολ του αγώνα εντούτοις  κατάφερε όχι μόνο να  ισοφαρίσει αλλά πίεσε και αρκετά την αντίπαλη άμυνα , εχοντάς  κάποιες καλές ευκαιρίες έναντι του αντιπάλου ο οποίος παρότι προηγήθηκε από νωρίς στην συνέχεια υπέκυψε στην πίεση των κοκκινόμαυρων.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι  σε όλη την διάρκεια του 2ου ημιχρόνου και κατάφεραν τελικά να πάρουν μια σημαντική νικη ενώ η Παναχαϊκή έχασε την μεγάλη ευκαιρία του αγώνα να ισοφαρίσει και πάλι όταν στο 92’ ο Ν. Ντζιοντό με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.
ΓΚΟΛ! Στο 9΄ Ο Πίκτας απέκρουσε το σουτ του Σίμιτς αλλά η μπάλα βρέθηκε στα πόδια του Κόντου ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0
ΓΚΟΛ! Στο 30’ Ο Βάντερσον  εισχώρησε σχεδόν ανενόχλητος στην μικρή περιοχή αφού οι αμυντικοί των γηπεδούχων νόμιζαν πως υπάρχει οφσάιντ και με πλασέ έκανε το σκορ 1-1
ΓΚΟΛ! 80’ Ο Ντα Κόστα σε κενή εστία με πλασέ έκανε το 2-1
Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν  συνεχώς την κοκκινόμαυρη άμυνα ενώ και τα δυο γκολ των γηπεδούχων προήρθαν μετά από απόκρουση του Πίτκα .

ΣΤΟ 92’  ΔΟΚΑΡΙ !!  για την Παναχαϊκή μετά από την κεφαλιά του Ν. Ντζιοντό

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Καραβασίλης, Λάζρης (Καβάλας)

800 περίπου θεατές
Ο αγώνας διεξήχθη  σε άσχημο αγωνιστικό χώρο ενώ λιγοστός είναι ο κόσμος στο γήπεδο αφού η βροχή σταμάτησε λίγο πριν την έναρξη του αγώνα . Θερμοκρασία 13’c

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου, Παντελιάδης, Παρασκευαϊδης, Καρασαλίδης, Κ. Τριανταφύλλου (73΄ Τοντόροφ), Σ. Τσιμίχας, Στεφανίδης (60΄ Γκουγκουλιάς), Τσούτσης, Σίμιτς (46' Ντα Κόστα), Κόντος.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πίτκας, Βάντερσον, Ν' Τζιοντό, Τέλλος, Γ. Κοιλιάρας, Γκούρτσας, Σπίνουλας, Καραμανλής, Ρεκλείτης (85΄ Περέιρα), Παμπόε, Δ. Κοιλιάρας (79΄ Κωνσταντινίδης).

Νίκη Βόλου-Καλλιθέα (16.00)
Εθνικός Γαζώρου-Αναγέννηση Γιαννιτσών (17.00)
Δόξα Δράμας-Ηρακλής (18.00, OTE TV)
Δευτέρα (1/4)
Θρασύβουλος-Πανσερραϊκός (19.00, OTE TV)
Ρεπό: ΑΕΛ

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Για παρατηρήσεις-Και δημοσίευση των δικών σας αναρτήσεων Όποιος θέλει να επικοινωνεί μαζί μας στο jokerpge@yahoo.gr
---------------------
ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΩΙΝΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 10:00-12:00 ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 18:00 Ο ΑΛΕΞΗΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ