.

w

Η "ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" ΤΗΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ Η "ΑΡΧΟΝΤΙΣΑ" ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 2 ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ SUPER LEAGUE 1 **Η Παναχαική Ολοταχώς στο τρένο της ανόδου!!**
1891 * - ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ - 26 ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 862 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ - 4 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ UEFA - 2 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ INTERTOTO - 7 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ- 1η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ

A►Το PANAXA-BLOG έχει σταματήσει την λειτουργία νέων αναρτήσεων . Το PANAXA-BLOG θα συνεχίσει να ενημερώνει τους φίλους της ομάδας μας φιλοξενώντας τα LING με όλα τα τελευταία νέα της Παναχαϊκής >>-

20 Μαΐου 2013

Η Παναχαϊκή σε 3’ λεπτά αφέθηκε στα κοπέλια ( video )

Φώτο από σύνδεσμο φιλάθλων «ΑΧΑΙΟΙ-3»
Δύο αγωνιστικές πριν από  την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου  ο Εργοτέλης επέτυχε άλλη μια σημαντική νικη και καλπάζει για την άνοδο ενώ η αδιάφορη Παναχαϊκή έχασε για 2η συνεχόμενη αγωνιστική στην Πάτρα και συνεχίζει να περιπλανάτε χωρίς στόχους  στις τελευταίες αγωνιστικές της Football League.

Ο Εργοτέλης έχασε την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί από νωρίς στο σκορ αφού ο Βερπακόφσκις αστόχησε το πέναλτι που κέρδισε μόλις στο 6΄ λεπτό του αγώνα .

Η Παναχαϊκή προηγήθηκε στο σκορ με το γκολ του Βάντερσον στο 39΄όμως οι Κρητικοί πέρασαν γρήγορα στην αντεπίθεση και έκαναν στα επόμενα 3 λεπτά την ανατροπή με τα γκολ του Ρομάνο και Γκαντιάκα ( πεναλτι )  στο 41΄και στο 43΄ αντίστοιχα.  Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλαν οι Κρητικοί στο 73΄με το γκολ του Κοζορώνη διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-3.

Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης):  Ανδρούτσος, Βάντερσον (83' Περεϊρα), Πάμποε, Σπίνουλας, Δ. Κοιλιάρας (78' Χοτζάλι), Γ. Κοιλιάρας (57' Τέλλος), Κοκκίνης, Βασιλαντωνόπουλος, Γκούρτσας, Καραμανλής, Ρεκλείτης.
Εργοτέλης (Πλεσίτης-Λαμπράκης): Αθανασίου, Πίτσος (77' Γεωργίου), Γιοβάνοβιτς, Βερπακόφσκις, Γκαντιάγκα, Τζανακάκης (71'  Κοζορώνης), Χρυσοφάκης (59' Ουέλινγκτον), Μπουχαλάκης, Ρομάνο, Δωματάς, Σαρρής.

ΔΕΙΤΕ TA VIDEO ME ΓΚΟΛ ΦΑΣΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ
VIDEO 1

VIDEO 3

Ηλίας Φυντάνης:
«Παίζαμε με ένα αντίπαλο που ήθελε πολύ τη νίκη για να ανέβει στην Σουπερ Λιγκ.
Παρά την πίεση που είχαμε ετοιμαστήκαμε για το παιχνίδι και το χτυπήσαμε για να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα.
Δυστυχώς όταν προηγείσαι στο 41΄ δεν επιτρέπεται να μην κρατήσεις το σκορ. Φταίμε εμείς που δεν το κρατήσαμε το σκορ. Αν πηγαίναμε με το 1-0 στα αποδυτήρια θα ήταν διαφορετικό το παιχνίδι. Δεν θέλω να σχολιάσω την φάση του 2ου πέναλτι αλλά ο διαιτητής έδειξε παίζετε και ο επόπτης υπέδειξε το πέναλτι.
Μπήκαμε στο β΄ ημίχρονο με σκοπό την ισοφάριση, ζητήσαμε πέναλτι την ώρα αλλά δεν δόθηκε. Μπήκε ένα τρίτο γκολ που μπαίνει πολύ σπάνια. Κάποια έκαναν τον χειρότερο τους παιχνίδι σήμερα, κάποιοι προσπάθησαν για τη νίκη αλλά η πίεση έπαιξε ρόλο για την ήττα. Όποιος και να είναι προπονητής τη νέα σεζόν η ομάδα θα έχει την πορεία που αξίζει στην Παναχαϊκή. Καλή συνέχεια στον Εργοτέλη».
«Δεν παρατούμε και το ξέρουν όλοι»
Σε ερώτηση που έγινε στον Ηλία Φυντάνη αν θα παραμείνει στο πάγκο της Παναχαϊκής, απάντησε: «Δεν παρατούμε και το ξέρουν όλοι, αν νομίζει η διοίκηση ότι δεν είναι ικανοποιημένη ας με διώξει. Νομίζω ότι ο στόχος της ομάδας ήταν να σωθεί και αυτό επετεύχθηκε στα δυο πρώτα παιχνίδια».
Σε άλλη ερώτηση για το αν θα χρησιμοποιήσει τους νεαρούς παίκτες όπως έχει ζητηθεί από την διοίκηση της ομάδας, απάντησε: «Οι νεαροί παίκτες δεν πρέπει να καούν και για αυτό μπαίνουν 10λεπτά και 20λεπτα. Ο Πλέγας είναι 15,5 χρονών, ο Χοτζάλι 17 και ο Χούσα είναι 18 ετών, Είναι αξιόλογοι παίκτες και θα τους δοθούν ευκαιρίες».

Απόλλων Σμύρνης-Εθνικός Γαζώρου (18.00)
Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΑΕΛ Καλλονής (18.00)
Πιερικός-Παναιτωλικός (18.00)
Δόξα Δράμας-ΑΕΛ (18.00, OTE TV)
Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής (18.00, OTE TV)
Ρεπό: Νίκη Βόλου

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Για παρατηρήσεις-Και δημοσίευση των δικών σας αναρτήσεων Όποιος θέλει να επικοινωνεί μαζί μας στο jokerpge@yahoo.gr
---------------------
ΓΡΑΨΤΕ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΩΙΝΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ 10:00-12:00 ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 18:00 Ο ΑΛΕΞΗΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ